



Kiemelt programjaink
Madárröptetés a Madárdal tanösvényen
2022.07.09
Ezen a nyári reggelen „madarat lehet fogatni velünk”.

Túra a Gerecse Szentélyébe, Pisznicére
2022.07.16
Vezetett túránk során megismerkedhetünk a fokozottan védett természetvédelmi terület természeti értékeivel.

MADARAK, FÁK, REGÉNYEK – Kerttörténeti séta a Jókai-kertben
2022.07.16
Sétánk során végigjárjuk a kert zeg-zugát, miközben megannyi érdekességet tudhatunk meg a kert történetéről, a Jókai család életéről, az író itt eltöltött 50 évéről.
Kezdődik a madárvonulás
2022.08.13
A Madárdal tanösvényen a vonuló madarak sokszínűségében gyönyörködhetünk.
Kiemelt híreink

Új bemutatkozási lehetőség madárfotósoknak
2022.06.15
BIRDO - Az év madárfotósa címen fotópályázat indult.

Keressük új kiállításunk megálmodóját!
2022.06.09
Igazgatóságunk ajánlatokat vár a Jókai-kert Látogatóközpontban létrehozásra kerülő Natura 2000 kiállítás koncepciójának megtervezésére.

Megújult a Strázsa-hegyi tanösvény
2022.06.03
Esztergom-Kertvárosban, a Kis-Strázsa-hegyen vezető tanösvényünk népszerű kirándulóhely, melyet a környékbeliek is szívesen látogatnak. 2002 óta szabadon látogatható tanösvény vezet körbe a hegyen, melynek kiinduló és végpontja a Kökörcsin ház. Az 1,2 km-es körtúra a Strázsa-hegy északi oldalán visz föl a toronyhoz és a déli oldalán hoz le. A tetején magasodó kilátó toronyból körpanoráma nyílik, ahonnan tiszta időben még a Tátra csúcsai is láthatóak.

Medveészlelés Acsa határában
2022.06.02
Május 25-én Acsa és Püspökhatvan között egy magányosan kóborló barnamedvéről érkezett lakossági bejelentés az Acsai Közös Önkormányzati Hivatalhoz. Az Önkormányzat értesítette a Pilisi Parkerdőt a történtekről, a vizsgálat pedig igazolta, hogy valóban medve járt a térségben. A medve mozgásának nyomon követése érdekében a Pilisi Parkerdő Zrt. – egyeztetve a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságával – vadkamerákat helyez ki. A területért felelős hivatásos vadászok és a természetvédelmi őrszolgálat munkatársai naponta, rendszeresen ellenőrzik az érintett körzetet.
PEDAGÓGUS HÍRLEVÉL
Kedves Pedagógus! Kérjük iratkozzon fel hírlevelünkre!
Hírlevelünkkel rendszeresen küldünk Önnek ismertetőket a nemzeti park környezeti oktató-nevelő munkájáról, a védett területek természeti és kultúrtörténeti értékeit bemutató látogatóközpontok programjairól, vezetett túrákról, előadásokról, természetismereti táborok szervezéséről.
Több mint hírlevél! A digitális oktatást segítő tartalmakkal járulunk hozzá a természetismereti tudás élményszerűbb átadásához. Minden hónapban a természet körforgásához kapcsolódó interaktív tartalmakkal készülünk óvodásoknak, iskolásoknak.
Ismerje meg a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi tevékenységeit, szolgáltatásait!
Természetismereti foglalkozások iskoláknak és óvodáknak
Kültéri és beltéri foglalkozásokon a gyerekek játékos és érdekfeszítő módon sajátíthatják el környezeti és természetvédelmi ismereteket.
Környezeti nevelés - Jeles napokon - Rendhagyó órákon -
Változatos helyszíneken: Pilisi Len Látogatóközpont, Szemlő-hegyi barlang, Hiúz Ház Erdei Iskola és Látogatóközpont, Kökörcsin Ház Erdei Iskola, Jókai-kert, Sas-hegyi Látogatóközpont

Útitársunk, Jókai Mór!

Hiúz Ház Erdei Iskola és Látogatóközpont
A Börzsöny kapujában, számtalan túraútvonal kiindulópontjában található Igazgatóságunk erdei iskolája és látogatóközpontja Királyréten, ahol 3-6-8 ágyas szobákban 41 fő részére, valamint 2 ágyas, zuhanyzós szobákban 10 fő részére biztosítunk szálláslehetőséget. Vendégeink a látogatóközpont nyújtotta lehetőségek közül is válogathatnak – interaktív természetismereti kiállítás, vezetett séták a Királyréti tanösvényen várják az érdeklődőket.

Ajándékutalvány 5000 Ft
5000 Ft értékű utalvány, mely beváltható a felsorolt bemutatóhelyeinken túráinkra, aktuális programjainkra vagy akár nemzeti parkos ajándéktárgyak vásárlására.
Csősál, denevéres mintával
100% poliészter, multifunkciós csősál egyedi tervezésű denevéres mintákkal.

Duna-Ipoly Nemzeti Park francia kártyacsomag
Gyártó az osztrák PIATNIK cég. A kártyalapokat Kókay Szabolcs és Zsoldos Márton művészi festményei illusztrálják. A kártyákon a fajok nevei magyarul, latinul, angolul és németül is szerepelnek.