Ez a nap a karácsonyi ünnep zárónapja. Vízkereszt napján Jézus megkeresztelkedését ünnepeljük, melynek előestéjén vizet szentel a pap a templomban, majd ezzel a szentelt vízzel kereszteli meg keresztséget kérőket, majd a házakat. Ezt a hagyományt elevenítjük fel ezen a szombaton a Nagygazda portáján!
Erre az eseményre kértük fel nagy szeretettel Mihóc Valerián, katolikus plébánost, hogy szentelje fel a házat. Tartsanak Velünk, hogy megismerhessék ezt a régi katolikus hagyományt.
Ünnepi viseletben várjuk ezt a napot, melynek fő helyszíne a tisztaszoba lesz.
Ezen a rendezvényünk 200 Ft/fő regisztrációs dijjal lehet részt venni. Amennyiben adakoznának, azt aznap nálunk is megtehetik a katolikus egyház javára.