Megújul a Strázsa-hegyi tanösvény!
Megjelenés: 2021.09.17
<p><span style="color: #34495e;"><strong>A tanösvény fejlesztése során nemcsak a szakmai tartalom és bemutatás frissül, de a használaton kívüli talajeróziót gyorsító utakat lezárjuk, valamint a hegytetőn pihenőpontot alakítunk ki.</strong></span></p>
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság megújítja a Strázsa-hegyi tanösvényét a LIFE IP GRASSLAND-HU (http://www.grasslandlifeip.hu/fooldal) és a LIFE4OaksForests (http://hu.life4oakforests.eu/) projektek keretén belül.
Az gyepeket és erdőket érintő két projekt tevékenység éppen úgy kiegészíti egymást, ahogy maguk a kezelt és bemutatandó élőhelyek; a pannon lejtősztyeppek, galagonyás-kökényesek és a regenerálódó pannon molyhos tölgyesek.
A tanösvény kialakításában nagy szerep jut a LIFE IP GRASSLAND-HU projekt önkénteseinek, az Új Akropolisz Nemzetközi Közhasznú Egyesületnek, akik a szeptember 11-12-ei hétvégén megkezdték a tanösvény kitakarítását, ezzel is segítve annak fejlesztését.
A LIFE IP GRASSLAND-HU projekt keretén belül ez volt az első önkéntes nap, melyet számos fog még követni a projektterületen szükséges kisebb helyi munkák elvégzésére.
Ezúton is köszönjük önkénteseinknek a kiváló munkát és remek hangulatot!
A tanösvény felújításának idejére a tanösvényt a Nemzeti Park Igazgatóság ideiglenes lezárta. A munkálatok az őszi hétvégéken folytatódnak. A lakosság és kirándulók megértését és türelmét kérjük, amíg a felújítás tart!
További tájékoztatást találnak honlapunkon vagy Facebook oldalunkon tudnak érdeklődni a tanösvény látogathatóságáról!
Honlapunkon többet megtudhat a projektjeinkről:
Kapcsolódó helyek
Kökörcsin Ház Erdei Iskola
A Kökörcsin Ház a központja a Nemzeti Park helyi környezeti nevelésének, aminek keretében iskolai csoportok, egyesületek, turistacsoportok számára kínálunk programokat a ma már természetvédelmi oltalom alatt álló volt katonai gyakorlótéren.
TovábbStrázsa-hegyi tanösvény
A Strázsa-hegy a Pilis és az egész nemzeti park nyugati peremén áll. A terület több mint száz évig katonai lőtérként funkcionált, ennek köszönhetően szinte érintetlenül megőrizte természeti értékeit.
TovábbPannon gyepek élőhelykezelése Magyarországon
Időszak: 2006.01.01 - 2010.07.01
MegvalósultPannon gyepek élőhelykezelése.
TovábbA Natura 2000 tölgyerdők szerkezeti és kompozíciós biodiverzitásának növelését célzó természetvédelmi eszközök
Időszak: 2017.07.01 - 2026.12.31
Folyamatban
A projekt célja: NATURA 2000 tölgyerdők természetvédelmi kezelése, szerkezeti és összetételi diverzitásának növelése; mert a változatosság gyönyörködtet!
Tovább