Szkolopendra túra
- Időpont: 2024.06.15
- Helyszín: Csákvár
- Besorolás: Könnyű séta
<p><span style="color: #ba372a;"><strong>Könnyed kirándulás a Vértesben, hatalmas százlábúak nyomában!</strong></span></p>
Az akciófilmek ijesztő jeleneteinek gyakori szereplői a hatalmas százlábúak, a szkolopendrák. Kisebb rokonaik a közeli mediterrán területeken is élnek. Az öves szkolopendák akár 17 cm hosszúságot elérő, gyors mozgású ragadozók, még kisebb gyíkokat is képesek elejteni. Hazánkban egyedülálló módon, csak a Vértesben fordulnak elő populációi. A kirándulás során megismerkedhetünk élőhelyükkel, és találkozhatunk jópár példányukkal személyesen is.
A programra kizárólag ONLINE vásárolható jegy:
Részletek:
- Helyszín: Csákvár
- Időpont: 2024. június 15. 9.30 – 11.30
- Túra hossza, időtartama: 4 km, 2 óra
- Találkozó: Csákvár, Haraszt-hegyi tanösvény parkolója 47° 23' 14.568" N 18° 26' 16.8774" E
- Részvételi díj: 2 600 Ft/fő, kedvezményes (diák, nyugdíjas, pedagógus) 1 600 Ft/fő
- Kapcsolattartó: Gáll Zsuzsanna
- E-mail: gallzs@dinpi.hu
- Telefon: 06 30 153 0978
Kapcsolódó helyek
Vértesi Tájvédelmi Körzet
Az Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal 1976-ban hozta létre a Vértesi Tájvédelmi Körzetet, mely a hegységből 15.000 hektár nagyságú területet foglal magában. A tájvédelmi körzet megalapításának célja az volt, hogy a Tatabánya, Székesfehérvár, Mór által meghatározott, erősen iparosodott környezetben megőrizze és az utókornak átadható állapotban tartsa a Vértesben és környékén található természeti örökséget. Mik ennek az örökségnek a jellegzetességei? Mindenek előtt az a biológiai sokféleség, a természetnek az a gazdagsága, mely a kedvező környezeti adottságok következtében ezen a viszonylag kis területen kialakult. Ez a nagyfokú változatosság megnyilvánul a földtani felépítésben, a domborzati és kitettségi viszonyokban, valamint a növény- és állatvilág változatosságában is.
Tovább