Ócsai Meseösvény - A hétlábú paripa - környezeti nevelés mesékkel ovisoknak és alsósoknak
- Időpont: 2023.04.06
- Helyszín: Ócsa
- Besorolás: Könnyű séta
<p><strong style="color: #ba372a;">Csoportos népmese-kaland-túra az ócsai Öregfaluban és a Tájvédelmi Körzetben.</strong></p>
A mesejáró csapatok mesei segítőket kísérve barangolhatják be a mezők, laposok és szittyók világát, sok új ismerettel gazdagodva a természetvédelmi terület növényeiről és állatairól.
Előzetes regisztrációt követően az Ócsai Tájház kollégái e-mailben fogják Önt keresni a további programegyeztetés céljából!
Előzetes bejelentkezés szükséges!
https://forms.gle/4RTx2DSHyLbRt3Ai7
A bejelentkezést követően kollégáink március 6. és 10. között keresni fogják Önöket.
Bejelentkezési határidő: 2023. március 5.
Esőben: a program elmarad, pót időpont foglalása egyeztetés alapján lehetséges.
Mesecsoportok indulási ideje: 9.30, 10.00, 10.30, 11.00. A bejelentkezésnél megadott dátum szerinti napon a csoportok pontos indulását a telefonosegyeztetés során konkretizáljuk.
A túra megkezdése előtt kérjük, hogy 30 perccel korábban érkezzen meg a csapat az Ócsai Tájházhoz. Itt lehetőség van tízóraizni és mosdózni a túra előtt, mivel a mesetúra közben sem inni, sem enni nem szükséges.
Minimális létszám: 15 fő, maximális létszám 30 fő.
Részletek:
- Helyszín: Ócsa
- Időpont: 2023. április 6.
- Túra hossza, időtartama: 1,2 km, 1,5 óra
- Találkozó: 9:00, 9:30, 10:00 és 10:30 Ócsai Tájház (Ócsa, Dr. Békési Panyik Andor u. 4-6.).
- Részvételi díj: 2 500 Ft/gyermek, 100 Ft/kísérő pedagógus
- Kapcsolattartó: Kormos Rebeka
- E-mail: ocsaitajhaz@dinpi.hu
- Telefon: +36 30 494 3368
Kapcsolódó helyek
Ócsai Tájvédelmi Körzet
Budapesttől mintegy 35 km-re, az Alföld és a Gödöllői-dombság találkozásánál helyezkedik el Ócsa község és az őt körülölelő turján-vidék, melyen 1975-ben jött létre az Ócsai Tájvédelmi Körzet 3.575 ha nagyságú területen.
TovábbÓcsai Tájház
A vidék látnivalókban talán leggazdagabb része az Ócsai Tájvédelmi Körzet részét képező ócsai Öregfalu. A település központja máig megtartotta eredeti szerkezetét, régi stílusú házait, több száz éves Árpád-kori templomát és élő néphagyományait. A természeti értékek mellett kultúr-, és vallástörténeti valamint néprajzi értékeket mutatunk be az idelátogatóknak. A XIII. századi román stílusú, háromhajós, kereszthajós bazilika és a XVIII. századot idéző tájházegyüttes igazi időutazásra hívja a látogatókat.
Tovább