"Ipoly-völgy kincsei" természetismereti nap
Megjelenés: 2018.06.05
A jó hangulatú programot Drégelypalánkon tartottuk helyi gyerekeknek.
Az „Ipoly-völgy kincsei” c. Terepi Természetismereti Napunk programját a környék oktatási intézményeiben tanuló általános iskolások és óvodások számára, a gyerekek életkorának megfelelően differenciáltan állítottuk össze a helyi adottságokhoz igazodó tematikával, azaz a vizek és mezők, valamint a helyi történelem témájában.
A reggel 9-től 15 óráig tartó rendezvényen a gyönyörű nyári időben több mint 210 környékbeli általános iskolás és óvodás vett részt.
Igazgatóságunk a drégelypalánki Szondi Kiállítótér és Turisztikai Központtal szoros együttműködésben valósította meg a programot.
A drégelypalánki labdarúgó pályán, valamint az azt övező réten és árnyas ligetekben felállított állomásokon az alábbi programokon vehettek részt a csoportok:
- Természetismereti feladatok és játékok (az év fajai, talajlakó állatok, madárcsőrös játék, horgászat, halfelismerés)
- Kézműves foglalkozások
- Az őrszolgálat tevékenységének bemutatása; a tűzgyújtás szabályai
- A Szondi Kiállítótér és Turisztikai Központ interaktív foglalkozásai: XVI. századi sátor, viselet és fegyverek
- Találd meg a kiutat! - Labirintus a fűben
- Megmászható szénabálák
- Mezőgazdasági gépbemutató (milyen egy traktor belülről?)
- Távcsöves madármegfigyelés
- A helyi vízfolyás élőlényeinek vizsgálata a DINPI Dunavirág Vízibuszának segítségével (kivetített nagyító alatti megfigyelés és fajmeghatározás,)
- Kutyás bemutató, madárgyűrűzés
- Vadismeret, az erdei állatok nyomának felismerése
Az Ipoly-völgy kincsei Terepi Természetismereti Napunk a KEHOP–4.1.0–15-2016-00023 „Az Ipoly-völgy komplex élőhelyfejlesztése” című pályázatunkhoz kapcsolódik, melynek célja a vizes élőhelyek rehabilitációja a Középső-Ipoly-völgyben.
Az Ipoly-völgy komplex élőhelyfejlesztése (KEHOP-4.1.0-15-2016-00023)
Időszak: 2015.10.01 - 2022.10.13
Megvalósult
A projekt az Európai Unió Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Kormány hozzájárulásával, 100 %-os támogatási intenzitással valósul meg 2016 és 2021 között a középső Ipoly-völgyben, magában foglalva a vizes élőhely rehabilitációt három helyszínen (drégelypalánki Nagy-sziget, drégelypalánki Csadó-mocsár, és ipolyszögi-égerláp), valamint az ipolyvecei szürkemarha-telep fejlesztését.
Tovább