Csillagnéző túrák a Gerecsében és a Vértesben
Megjelenés: 2016.07.06
Partnerünk, az MCE Felsőgallai Amatőrcsillagász Klub szervezésében idén több túra is indul a Gerecse és a Vértes Tájvédelmi Körzetben.
A programok INGYENESEK (a december 10-i program kivételével), részletes információkkal folyamatosan bővítjük honlapunkat.
Július 8., péntek (Gerecse,
Turul emlékmű)
Csillagnéző túra a Gerecsében >>
Július 23., szombat (Vértes,
kilátó)
Csillagnéző túra a Vértesben >>
Augusztus 6., szombat (Naszály, Ferencmajori-halastavak)
Augusztusi csillaghullás túra >>
Augusztus 12., péntek (Gerecse, Turul emlékmű)
Csillagnéző túra a Gerecsében >>
Augusztus 26., péntek (Vértes, Körtvélyes-puszta)
Csillagnéző túra a Vértesben >>
Szeptember 3., szombat (Vértes,
kilátó)
Csillagnéző túra a Vértesben >>
Szeptember 10., szombat (Gerecse, Turul emlékmű)
Csillagnéző túra a Gerecsében >>
Október 1., szombat (Vértes, Körtvélyes-puszta)
Csillagnéző túra a Vértesben >>
November 26., szombat
XVI. Tatai Vadlúd Sokadalom >>
December 10., szombat
Csillagos égbolt túra a téli napfordulón >>
A zölddel jelölt programok
természetvédelmi
őr részvételével, Igazgatóságunk és az MCE közös szervezésével valósulnak meg.
Kapcsolódó helyek
Gerecsei Tájvédelmi Körzet
A Dunántúli-középhegységet északkeleten a Dunazug-hegység zárja le. Ennek a hegységnek a részét képezi a Gerecse-hegység is, amelyet északon a Duna folyama, keleten a Zsámbéki-medence, délnyugaton a Tatai-medence, míg nyugaton a Kisalföld határolja. A Gerecse-hegység három részre osztható, ezek: a Nyugati-Gerecse, a Központi-Gerecse és a Keleti-Gerecse. Az 1977-ben létrehozott Gerecsei Tájvédelmi Körzet legnagyobb része a Központi-Gerecsében helyezkedik el. A Gerecsei Tájvédelmi Körzet területe 8 739 hektár, ebből fokozottan védett 1 365 hektár.
TovábbVértesi Tájvédelmi Körzet
Az Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal 1976-ban hozta létre a Vértesi Tájvédelmi Körzetet, mely a hegységből 15.000 hektár nagyságú területet foglal magában. A tájvédelmi körzet megalapításának célja az volt, hogy a Tatabánya, Székesfehérvár, Mór által meghatározott, erősen iparosodott környezetben megőrizze és az utókornak átadható állapotban tartsa a Vértesben és környékén található természeti örökséget. Mik ennek az örökségnek a jellegzetességei? Mindenek előtt az a biológiai sokféleség, a természetnek az a gazdagsága, mely a kedvező környezeti adottságok következtében ezen a viszonylag kis területen kialakult. Ez a nagyfokú változatosság megnyilvánul a földtani felépítésben, a domborzati és kitettségi viszonyokban, valamint a növény- és állatvilág változatosságában is.
Tovább