Láprétek virágai – Orchideák
- Időpont: 2022.05.28
- Helyszín: Ócsa
- Besorolás: Könnyű séta
<p><span style="color: #e03e2d;"><strong>A program betel</strong></span><span style="color: #e03e2d;"><strong>t!</strong></span></p> <p><span style="color: #5ebb72;"><strong>Májusban virágoznak az Ócsai Tájvédelmi Körzet leglátványosabb növényei: az orchideák. </strong></span></p>
A nedves réteken több képviselőjükkel is találkozunk, köztük a mocsári kosborral és a fokozottan védett pókbangóval. Az orchideák mellett, az üde láprétek élővilágával és további növényeivel is megismerkedhetnek a túrára érkezők.
Előzetes bejelentkezés: https://forms.gle/cEct9YwVNvNUoCFY8
Részletek:
- Helyszín: Ócsa
- Időpont: 2022. május 28. 09.00 - 13.00
- Túra hossza, időtartama: 4 km, 4 óra
- Találkozó: 9:00 Ócsai Tájház (Ócsa, Dr. Békési P. A. 4-6;
- Részvételi díj: Teljes árú: 1800,- Ft, kedvezményes (diák, nyugdíjas, pedagógus) 1100,- Ft
- Kapcsolattartó: Berecz Tibor
- E-mail: bereczt@dinpi.hu
- Telefon: 06-70-504-2382
Kapcsolódó helyek
Ócsai Tájvédelmi Körzet
Budapesttől mintegy 35 km-re, az Alföld és a Gödöllői-dombság találkozásánál helyezkedik el Ócsa község és az őt körülölelő turján-vidék, melyen 1975-ben jött létre az Ócsai Tájvédelmi Körzet 3.575 ha nagyságú területen.
TovábbÓcsai Turjános
Az 1146 hektáros ócsai területet 1989 - ben vették fel a Nemzetközi vizes élőhelyek listájára.
Tovább