Egyszer volt, hol nem volt…újra van: A hód
- Időpont: 2025.02.15
- Helyszín: Verőce, Morgó-patak
- Besorolás: Könnyű séta
<p class="MsoNormal"><span style="color: #503402;">Verőce és Kismaros között a Morgó-patakon évek óta láthatnak az arra sétálók egy különleges építményt: egy hódgátat.</span></p>
Sokakban merül fel a kérdés, mióta vannak hódok Magyarországon? Hogy kerültek ide? Jó ez nekünk? Miként viszonyuljunk a jelenlétükhöz? Milyen lényekkel osztják meg az élőhelyüket? Mit okoznak a vizes élőhelyeken?
Ezekre, és hasonló kérdésekre igyekszünk válaszokat adni szombati programunkon, a hódgát mellett.
Gyalogosan, kerékpárral és autóval is megközelíthető a helyszín.
A programra KIZÁRÓLAG ONLINE vásárólható jegy:
Részletek:
- Helyszín: Verőce, Morgó-patak
- Időpont: 2025.02.15. 10:00
- Túra hossza, időtartama: 200 m, 2 óra
- Találkozó: Koordináták: 47°49'32"N 19°01'09"E
- Részvételi díj: Teljes árú: 2300 Ft/fő, Kedvezményes: 1800 Ft/fő (diák, nyugdíjas, pedagógus)
- Kapcsolattartó: Sevcsik András
- E-mail: hiuzhaz@dinpi.hu
- Telefon: +36302380063
