Dunaipoly.hu - Vakok és gyengénlátók számára

Ipoly-völgy

<p class="MsoNormal" style="background: white;"><strong>A több, mint 2300 hektáros vízes élőhely 2001-ben került fel a Ramsari Területek listájára.</strong></p>

Nemzeti parkunk egyik névadója az év nagy részében jelentéktelen vízfolyásnak tűnik, ám az itt élők jól tudják, hogy valós a megtisztelő cím, amely hazánk legszeszélyesebb folyójává tette az Ipolyt. Majdnem kilencszázszoros különbség mutatkozik a kisvízi és az árvízi vízhozam között, melynél nagyobbat csak a Tisza produkál a Kárpát-medencében.

Az Ipoly-völgyben extenzív rétgazdálkodást folytatunk saját legelő állatállománnyal, amely egyben az őshonos magyar szürke marha génmegőrzését is biztosítja.

Az Ipoly völgyének sokszínű és csodálni való természeti értékeit több tanösvényen próbáljuk bemutatni az erre fogékony és érzékeny érdeklődőknek a folyó mindkét oldalán, szlovák partnereinkkel karöltve. A tavaszi elöntéseken nyüzsgő madártömegeket megfigyelő-tornyok, a nyári kaszálók életének megismerését kijelölt, akár kerékpárral is bejárható útvonalak segítik.

Rövidfilm az Ipoly-völgy felfedezésre váró kincseiről: https://www.youtube.com/watch?v=oeY8Wcx4ZgI&feature=youtu.be

Részletek:

Kapcsolódó hírek

Generációváltás az ipolyszögi Égerlápon

1976-tól kerültek megrendezésre az Ipoly völgyében a természetvédelmi és ornitológiai táborok. Ezek célja a madárjelölés mellett a fiatalabb korosztály érdeklődésének felkeltése a természetvédelem, az élőhelyek megismerése és megőrzése iránt. A táborok hol az ipolyszögi Égerlápon, hol a Balassagyarmat melletti Nyírjesben, hol Dejtáron kerültek megrendezésre.

Tovább

Kapcsolódó helyek

Az Ipoly

A nemzeti park másik névadója az év nagy részében jelentéktelen vízfolyásnak tűnik, ám az itt élők jól tudják, hogy valós a megtisztelő cím, amely hazánk legszeszélyesebb folyójává tette az Ipolyt. Majd’ kilencszázszoros különbség mutatkozik a kisvízi és az árvízi vízhozam között, melynél nagyobbat csak a Tisza produkál a Kárpát-medencében.

Tovább