Igazi időutazásra várjuk a látogatókat, hisz sétánk során 13., 18., és 20. századi épületek között haladunk. Vallás-, és művészettörténeti, kultúrtörténeti témáink mellett bőven esik majd szó az Öregfaluban élt és élő közösség mindennapjairól.
A paraszti építkezés megmarad és megőrzött értékeit is megfigyeljük, és érintjük a mai életbe átemelhető szellemi örökséget is, ami az ócsai Öregfaluban a szemünk elé tárul.
A 13. században emelt templomot körülölelő kicsi telkeken álló parasztházak legöregebbjei a 18. század végén épültek. Az Öregfaluban megőrzött településforma kétbeltekes, azaz nem a lakóház udvarán, hanem a lakótelkeket övező kertben, ólastelkeken voltak a telkes jobbágyok istállói, széna-szalma boglyái, cséplőhelyei, és itt tartották az állatállományt. Mivel a férfiak igen sokszor éjszakára is kint maradtak, a szállástelkes ragadványnév is ismert erre a településszerkezetre.
Útvonal: műemléktemplom - Kálvin utca eleje - megújult tájházi épületek - Ágas-ház - Kis Füstös portája - tájházegyüttes.
A séta után a tájháznál és a templomban bővített tárlatvezetések indulnak, tervezetten 13.40-kor.
Talányos feladatok is várják majd a gyerekeket és felnőtteket a sétához és a tárlatvezetésekhez kapcsolódóan.
A RENDEZVÉNY INGYENES, de a reészvétel REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT >>